Publikačná činnosť

Okrem umeleckej činnosti je publikačná činnosť jedným z dôležitých výstupov výskumnej, vývojovej a ďalšej tvorivej činnosti pedagógov a doktorandov Akadémie umení. Publikačná činnosť sa eviduje podľa novej metodiky cez administrátorov na jednotlivých fakultách a je jednou z ostro sledovaných parametrov činnosti vysokých škôl. Vykazovanie tejto činnosti má odozvu nie len v oblastiach akreditácie, posudzovania grantov a projektov, ale čoraz viac sa zvyšuje vplyv publikačnej činnosti aj na rozpočet vysokých škôl.

Evidovanie priamo do databázy CREPČ sa uskutočňuje v Akademickej knižnici Akadémie umení.

Hlavným cieľom vzniku projektu centrálneho registra na evidenciu publikačnej činnosti (CREPČ) bolo vytvorenie riešenia schopného v čo najvyššej miere automatizovať proces získavania a vyhodnocovania údajov súvisiacich s publikačnou činnosťou univerzít. Tieto údaje na úrovni rezortu školstva totiž slúžia ako podklad pre rozdeľovanie finančných prostriedkov jednotlivým (univerzitným) pracoviskám. Sekundárnym cieľom a dôsledkom realizácie primárnej úlohy je vznik unikátneho centrálneho zdroja informácií, ktorý umožňuje získať prehľad o činnosti všetkých zapojených pracovísk odbornej i laickej verejnosti.

Aktuálne pokyny:

Pokyny CREPČ:
http://cms.crepc.sk/pokyny-crep%C4%8D.aspx

Pokyny CREUČ:
http://cms.crepc.sk/pokyny-creu%C4%8D.aspx
 

Dokumenty:

 

Zoznam publikačnej činnosti pedagógov Akadémie umení:

 

FMU

Kontaktujte nás

Akadémia umení v Banskej Bystrici
Ján Kollára 22, 974 00 Banská Bystrica
spojovateľka: +421/48/4320 111

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
fax: +421484320109
IČO: 31094970
DIČ: 2021283935
IČ DPH: SK2021283935