Ceny súťaže Študentská osobnosť roka 2013/2014 sú rozdané

Súťaž Študentská osobnosť roka je národná súťaž pre študentov celého Slovenska organizovaná Junior Chamber International – Slovakia, s podporou Slovenskej rektorskej konferencie a pod odbornou garanciou Slovenskej akadémie vied. Junior Chamber International je organizácia, ktorá vznikal v USA a má za sebou už 100 ročnú tradíciu.

Súťaže sa môžu zúčastniť študenti, ktorí počas svojho štúdia dosiahli svojou cieľavedomosťou, húževnatosťou a talentom nadpriemerné výsledky.

V stredu 17.12.2014 sa v priestoroch Pálffyho paláca v Bratislave, uskutočnil už 10. ročník slávnostného odovzdávania cien Študentská osobnosť roka pre školský rok 2013/2014.

Súťažilo sa v 11 kategóriách, spolu bolo nominovaných 66 študentov. Ich výsledky posudzovali garanti , odborníci v danej oblasti. Z každej kategórii cenu získal jeden študent. Bola udelená aj cena – Top Študentská osobnosť školského roka 2013/2014. Získal ju Tomáš Bertók z Chemického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV), za svoju dizertačnú prácu v odbore biotechnológia, ktorá sa venovala jednej z najcitlivejších metód na detekciu glykoproteínov (komplexných cukrov).

V kategórii Kultúra a umenie bolo celkovo 9 finalistov z radov študentov a z toho 6 bolo z Akadémie umení v Banskej Bystrici. O hlavnú cenu menovite zabojovali: Bc. Juraj Gramantík z Fakulty výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici, Mgr. art. Milan Paľa z Fakulty múzických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici a 4 finalisti boli z radov študentov Fakulty dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici: Mgr. art. Tomáš Mischura, ArtD, Mgr. art. Petra Kovalčíková, Bc. Ružena Rausová a Bc. Stanislav Králik.

Práve posledný menovaný Bc. Stanislav Králik sa stal víťazom kategórie Kultúra a umenie. Komisia ho ocenila za jeho doterajšie výborné študijné výsledky. Stanislav Králik je nie len režisérom, ale i zvukárom. Má na svojom konte množstvo ocenení z medzinárodných i slovenských festivalov. Pred pár týždňami bol prezentovať svoj bakalársky film na 22.ročníku prehliadky slovenského filmu v Segedíne v Maďarsku. Stanislav Králik na svojich projektoch úzko spolupracuje s Růženou Rausovou, ktorá tiež bola nominovaná v kategórii Kultúra a umenie.

Mária Boďová / Fakulta dramatických umení, Akadémia umení v Banskej Bystrici
Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., www.fdu.aku.sk

Fotogaléria:

foto3foto1foto2foto3diplom

FMU

Kontaktujte nás

Akadémia umení v Banskej Bystrici
Ján Kollára 22, 974 00 Banská Bystrica
spojovateľka: +421/48/4320 111

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
fax: +421484320109
IČO: 31094970
DIČ: 2021283935
IČ DPH: SK2021283935